Цементно-піщана черепиця: що це таке і в чому її особливості?
Що робити, якщо потрібна довговічна і надійна покрівля, яка не боялася б снігу, граду і вітру? Якщо хочеться натуральний матеріал, але кераміка занадто дорога? Тоді у вашому розпорядженні цементно-піщана черепиця. Особливо вона цінується в північних регіонах, де знають, що таке морози, солоне повітря, висока вологість і корозія.
Цементно-піщана черепиця - це набагато давніший матеріал, ніж може здатися на перший погляд. Її подібність використовували ще в Древне Римі для обробки покрівлі Пантеону. Для виготовлення використовували пісок, вулканічний попіл і гашене вапно. Звичайно, це не той бетон, який ми знаємо зараз, але і нічого спільного з глиняного керамікою така покрівля не мала.
Розробками більш сучасною цементної черепиці роками займалися в Англії. І до середини 1920-х років вона стала справжнім хітом продажів - як тільки з'явилися проблеми з вугіллям. Перший повноцінний завод побудували в 1946 році, і його творцем став Франкфурт Брас, бренд якого відомий по сей день.
Виробнича технологія
Одна з переваг цементно-піщаної черепиці - ціна. Вона нижче кераміки за рахунок зниження вартості виробництва. У складі - кварцовий пісок, цемент, пігменти, вапно і вода. Готова піщана черепиця морозостійка і вологоємна. Головний секрет її якості - правильне співвідношення пропорцій компонентів, які закладаються в спеціальний промисловий міксер.
Готову масу нарізають ножами на стрічці транспортера. Так виходить звичайна половинчаста або рядова черепиця. А ось вигнута початкова або хребтова формується окремо. Після цього - фарбування і сушка.
Ще одна технологія, яка використовується сьогодні - вибропрессование. Цементна маса під впливом вібрації ущільнюється до однорідності, так що в готових виробах майже немає часу.
Дорожча піщано-цементна черепиця з ціною вище середнього зазвичай тришарова - з міцної бетонної підкладкою і захисним акриловим покриттям.
Переваги цементно-піщаної черепиці
Цементно-піщана черепиця - універсальний і невибагливий матеріал. Морозостійкість і мінімальне вологовбирання - не єдині її переваги.
- Бетон не горить, тому ваша покрівля повністю пожежобезпечна.
- На відміну від профлиста та металочерепиці, цементно-піщана суміш добре поглинає шуму.
- Матеріал не нагрівається зовні і не випускає тепло зсередини, а значить зростає енергоефективність будинку.
- Черепиця не боїться корозії, ультрафіолету, температурних перепадів, механічних пошкоджень і хімічних впливів.
- При фарбуванні використовується окис заліза і інші добавки. Зовні цементна черепиця майже не поступається керамічної.
- Товста грубувата плитка не боїться вітрових навантажень і навіть сильних ураганів. Найчастіше вона використовується для скатних покрівель з кутом від 20-25 градусів в житловому, приватному і промисловому будівництві.
- Матеріал не накопичує статичну електрику і більш безпечний під час грози.
- Кількість відходів при монтажі - всього близько 5%. А це додаткова економія.
- При експлуатації не потрібен складний догляд або специфічний зміст.
Покриття легко прослужить до 100 років. Навіть гарантійний термін від виробників - до 20-30 років, в залежності від бренду.
А чи є недоліки?
Недоліків у цементно-піщаної черепиці не так багато:
- Велика вага плит вимагає міцною і стійкою до навантажень опори. І будьте готові витратитися на транспортування.
- Через крихкості черепиці з нею потрібно дбайливо поводитися під час доставки і монтажу.
- Важливо правильно підібрати марку. Бюджетне цементне покриття з великою пористістю не варто використовувати у вологих регіонах. Колекції з шорсткою поверхнею затримують сніг.
Цементно-піщана черепиця в Києві
Щоб купити цементно-піщану черепицю в Києві, звертайтеся до нас! Інтернет-магазин "ТБК АЛЕКС-ГРУП" пропонує великий асортимент, вигідні ціни і швидку доставку. Ми допоможемо підібрати все, що вам потрібно для будівництва!