Сланцева покрівля - переваги і особливості
Якщо вам потрібна елегантна, надійна і екологічна покрівля - зверніть увагу на сланцеву черепицю. Для виготовлення використовуються натуральні гірські породи, які розколюються на тонкі пласти близько 4-9 мм. Тому і забарвлення такої покрівлі часто відповідна - коричнева, сіра, темно-зелена. Хоча є й більш яскраві колекції.
Сланець - шаруватий натуральний камінь і один з найбільш міцних оздоблювальних матеріалів на ринку будматеріалів. По суті, це природний шифер. А шарувата структура дозволяє розколювати його на тонкі пластини.
Сланець зароджувався близько ста мільйонів років тому. Гірські породи під впливом води і вітру поступово руйнувалися і накопичувалися на морському дні. Там вони створювали дрібнозернисті маси разом з мулом і водою. Упродовж віків зароджувалися глиняні пласти товщиною в кілька кілометрів. Верхні шари так сильно тиснули на нижні, що змінювалася їх кристалічна структура і вони перетворювалися в камінь. Так порода накладалася шарами і зрощувати під тим же тиском. Товщина кожного шару - близько 1-8 мм. При бажанні пласти можна розділити.
Сланцеві даху використовуються вже понад два століття. Вони прикрашають замки, палаци, собори і церкви. Завдяки цьому багато архітектурних пам'ятників досі зберегли свій первісний вигляд. А покрівля зі сланцю вже тоді вважалася символом респектабельності та високого достатку. Зараз матеріал переживає нову хвилю популярності.
Переваги сланцевої даху
Покрівлю зі сланцю не дарма відносять до преміум-покриттям. У неї є багато переваг:
- Покриття служить близько 70 років, і навіть більше. Протягом всього експлуатаційного терміну зберігається колір і характеристики.
- Матеріал не боїться корозії, ультрафіолету, хімічних реагентів.
- Гірська порода - практично не пористий матеріал. Вона не поглинає вологу і не боїться атмосферних опадів.
- Сланець повністю пожежобезпечний. Він вогнетривкий і не горить.
- Дах легко витримує морози і часті різкі перепади температур.
- У будь-який час року буде тепло. Під час дощу і вітру дах не шумить. Теплозвукоизоляционні властивості сланцю в рази краще, ніж у недорогий металочерепиці.
- Плити стійкі до деформації і відрізняються високою міцністю на вигин.
- Сланцеву черепицю складно пошкодити, але при цьому вона легко ріжеться і обробляється.
- Універсальний матеріал підходить для покрівель будь-якої складності і конфігурації.
- Сланцева черепиця повністю екологічна і не містить ніяких домішок.
Плоскі плитки можна використовувати навіть для облицювання інших поверхонь.
Недоліки покрівлі зі сланцю
У сланцевої черепиці мало недоліків, і в основному вони пов'язані з її природним походженням:
- Нестабільність властивостей між різними фрагментами гірських порід;
- Обмежений вибір кольорової гами;
- Велика вага сланцю;
Складність монтажу покриття.
Ще один недолік сланцевої покрівлі - ціна. Потрібно враховувати, що тендітні плити легко тріскаються і б'ються при транспортуванні і монтажі, тому бажано купувати їх з запасом. Але всі витрати сповна окупаються довговічністю і бездоганною якістю матеріалу.
покрівельний сланець в Києві
Дахи зі сланцю - елітний матеріал. Плитки відрізняються формою і розміром: в основному, від 25х20 до 60х30 см. Вага такого покриття - близько 50 кг / м2. Найчастіше воно використовується на скатних покрівлях з ухилом від 25 градусів. А для оформлення торців, країв і примикань підійде і сама черепиця, і металеві добори.
Звертайтеся до нас в інтернет-магазин "ТБК АЛЕКС-ГРУП", якщо плануєте облаштувати сланцеву покрівлю. Ми пропонуємо великий вибір черепиці, доступні ціни та швидку доставку по Києву та Україні!