ЖБ кільця
Залізобетонні кільця для колодязя незамінні при облаштуванні каналізаційної інфраструктури. Довговічні, надійні і конструктивно прості, вони дозволяють мінімізувати витрати на будівництво, а також істотно спростити утримання та обслуговування інженерних мереж, оглядових колодязів, резервуарів і локальних септиків. При їх виготовленні арматурна сітка, сформована в трубу, заливається бетонним розчином.
Плануючи купити бетонні кільця, необхідно заздалегідь спроектувати систему, розрахувати діаметр і кількість елементів. Спорудження колодязів здійснюється швидко і просто. Конструкція збирається за допомогою спецтехніки, а всі частини надійно і герметично з'єднуються замковим з'єднанням.
Бетонні кільця: ціна та інші особливості
ЖБ кільця відрізняються особливостями монтажу.
- Кільця з виступами і виїмками. Використовуються для пазового з'єднання. Самі практичні, прості в обігу і поширені.
- Кільця без пазів. З'єднуються між собою спеціальними скобами і бетонним розчином. Зараз менш популярні.
Як і інші ЖБ вироби, колодязні кільця можуть використовуватися навіть в несприятливих умовах, сейсмонебезпечних регіонах, на об'єктах з підвищеними навантаженнями. Вони стійкі до тиску і стискає навантажень, не пропускають вологу і можуть використовуватися також для інших будівельних потреб.
Один із критеріїв вибору бетонних кілець - ціна, яка залежить від габаритів і характеристик. Наприклад, при близькості грунтових вод конструкція може бути додатково гідроізолювати зсередини поліетиленовим шаром.
Переваги ЖБ кілець
Бетонні кільця для колодязя поєднують в собі безліч переваг:
- Надійність. Міцне з'єднання запобігає витоку вмісту колодязя, перешкоджає проникненню опадів або грунтових вод, витримує природні зрушення грунту.
- Асортимент. Великий вибір розмірів дозволяє підібрати ідеальний варіант. Для облаштування колодязів використовуються звичайні кільця, кільця з дном, з замком, з кришкою, днища і т.п.
- Економія. Одне з основних переваг кілець бетонних - ціна. Доступна вартість при високій якості - особливість всіх ЗБВ.
- Простота монтажу. Пазові з'єднання дозволяє встановлювати кільця колодязів навіть без досвіду. Ще один плюс - правильна геометрична форма.
- Модульність. Каналізаційну систему з колодязних кілець можна збирати будь-якого розміру і конфігурації.
- Невибагливість. Сучасні марки бетону з функціональними добавками не бояться промерзання, сонця, вологи, температурних коливань, стійкі до цвілі, гниття і корозії.
- Довговічність. Залізобетонні і бетонні вироби - одні з найбільш довговічних серед сучасних будівельних матеріалів.
Купити бетонні кільця в Києві
Вибираючи бетонні кільця, купити які в Києві можна в інтернет-магазині «АЛЕКС-ГРУП», необхідно визначитися, в яких умовах вони будуть використані. Таким чином можна підібрати діаметр і розміри елементів, а також продумати додаткові можливості, начебто посиленої ізоляції.
Купити кільця для колодязя потрібно не тільки для промислових потреб. Вони також успішно використовуються при облаштуванні траншей, водовідводів і інших інженерних мереж. У приватному господарстві з їх допомогою можна легко і швидко облаштувати каналізацію або вигрібну яму. При цьому не доведеться турбуватися щодо загрози витоку і забруднення грунтових вод.
Ціни залізобетонні кільця (ЗБВ кільця) в Києві
Назва товару |
Ціна, грн |
Кільця для колодязя діаметром 1, 1.5, 2 метра |
624.24 |
Кільця для колодязя пазогребневі діаметром 1, 1.5 метра |
347.76 |
Кришки для колодязів діаметром 1, 2, 2.5 метра |
1075.80 |
Днища для колодязів діаметром 1,1.7, 2 метра |
1198.80 |
Обсяг колодязного кільця залежить від його розмірів. Його можна розрахувати самостійно або скористатися супровідною документацією. При розрахунку обов'язково враховуйте, що внутрішній і зовнішній діаметр відрізняються.
Наприклад, щоб обчислити внутрішню площу колодязного кільця розміром 840х580х70 мм, потрібно розрахувати площа зовнішнього і внутрішнього кола окремо. Це буде 0,554 і 0,265 м2, відповідно. Таким чином внутрішня площа складає 0,554-0,265 = 0,29 м2. При висоті в 0,07 м обсяг кільця дорівнює 0,29х0,07 = 0,203 м3. В 1 кубі 1000 литров, а значить в 0,203 м3 - 203 літри.
Колодязні кільця використовуються для колодязів будь-якого призначення. Більш компактні - для ґрунтових вод, масивні - для водопроводу або кабелів. Також їх застосовують в якості септиків і при облаштуванні газопроводів.
Для зручності вибору виробники дотримуються стандартної маркування колодязних кілець. В марці прописується тип кільця - стеновое, каналізаційне, опорна, для внутреквартірних комунікацій та інші. Цифри після літерного позначення вказують на типорозміри. Наприклад, для колодязів грунтових вод на ділянках найчастіше використовуються кільця КС-8-7. Цифри вказують на внутрішній діаметр і висоту стінок, а КС - кільце стінове.
Для виробництва колодязних кілець використовується бетон марки М-200-М-500. Технологія вібропресування надає виробу міцність, стійкість до навантажень і тиску до 22,5 МПа. Термін служби таких конструкцій складає до 100 років.
Стандартні стінові кільця можуть бути різного розміру, але в основному їх висота - 900 мм, а діаметр - 1, 1,5 або 2 м. З них викладають наземну частину колодязя разом з кришкою висотою до 150 мм. Якщо потрібно добирати додаткові елементи, вони повинні ідеально збігатися за розміром, щоб не було течії.
Є посилені кільця з армуванням для прокладки газопроводів і кабелів. Їх же використовують в мерзлих і рухливих грунтах. Висота варіюється від 500 до 1100 мм.
Стандартні залізобетонні кільця для каналізації випускаються висотою 900 мм і діаметром від 1 до 2 м. Але іноді потрібна нестандартна конструкція. Для цього виробники пропонують спеціалізовані серії, на кшталт КСД. КСД - стінові добірні кільця висотою 300-600 мм. Їх можна поєднати з звичайними каналізаційними, в залежності від потрібної глибини.
Для зручності розміри ЗБВ кілець для каналізації прописані в маркуванні. Тільки там вони вказані в дециметрах. Значить, КС-10-9 - це кільце діаметром 10 дециметрів і висотою - 9 дециметрів. Ті самі 1 м і 900 мм.